14 Sty 2010 - POMOC

Serdecznie witamy w serwisie internetowym Stowarzyszenia Absolwentar. Jesteś tutaj mile widzianym Gościem, a jeszcze milej widzianym Użytkownikiem. Komentując informacje i posty na forum możesz zgadzać się z wyrażonymi tu opiniami lub też wyrazić sprzeciw. Polska to wolny kraj, więc i my akceptujemy każdego, kto w sposób nie naruszający godności innych zechce wyrazić swoje zdanie na dowolny temat. Pytania o charakterze bardziej osobistym zadawaj współużytkownikom za pomocą tzw. priv'a (zakładka: POCZTA). Podobnie wyrażaj też wątpliwości o charakterze niepublicznym.

Poznaj krótki regulamin forum.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Na wstępie informujemy, że krótkie porady o tym, co i jak robić, można znaleźć w dziale POMOC.

Jeśli nie znajdziesz tam interesującej Cię informacji, to zadaj pytanie na forum - w dziale ZAPYTAJ JAK TO SIĘ ROBI lub nawiąż kontakt z administratorem.

Szukając interesujących Cię słów, tematów itp. - korzystaj z zakładki SZUKAJ, biorąc pod uwagę to, że "podstawowe okienko" przeszukuje wyłącznie zawartość forum => w drugim etapie poszukiwań kliknij SZUKAJ w ARTYKUŁACH. Swoje własne wyszukiwarki mają GALERIA oraz SALON.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Serwis Absolwentar został zbudowany z następujących podstawowych modułów:

1/ STRONA GŁÓWNA (startowa; Aktualności) - miejsce, do którego poprowadził Cię wpisany do przeglądarki adres www.absolwentar.zut.edu.pl

Warto wiedzieć, że została ona zbudowana za pomocą CMS Tiny Portal, który umożliwia łączenie wielu modułów (podzespołów) i innych CMS'ów w jedną całość, często zwaną serwisem lub portalem internetowym. Dzięki temu skryptowi możemy na stronie głównej umieszczać różne informacje i prezentować je w ciekawy i wygodny sposób. Nie powinno więc nikogo dziwić, że wygląd i układ strony będzie się zmieniał. Możesz także eksperymentować ze skórkami (opcja: ZMIEŃ WYGLĄD) oraz proponować inne zmiany.


2/ FORUM jest miejscem wymiany informacji, publikowania własnych i cudzych poglądów, także ilustrowanych obrazkami lub nawet plikami dźwiękowymi oraz wideo. Nasze forum działa w oparciu o skrypt Simple Machines Forum (smf). Składa się ono z kilku działów, które w zasadzie mogą przeglądać wszyscy odwiedzający, włącznie z niezarejestrowanymi gośćmi. Ale tylko zarejestrowany użytkownik może zobaczyć całą zawartość portalu oraz brać czynny udział w tworzeniu serwisu Absolwentar, a także wymieniać poglądy i informacje z naszą społecznością => ZAREJESTRUJ SIĘ!

Twoja aktywność na forum zapewne zacznie się od napisania komentarza do któregoś z postów... Okienko tzw. szybkiej odpowiedzi umożliwia wpisanie tekstu „bez ozdobników”; jeśli chcesz go poszerzyć np. o tzw. uśmieszki lub dodać zdjęcie, wtedy kliknij PODGLĄD. Teraz Twoje możliwości wzrosną m.in. o dodawanie obrazków. Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj do działu pomocy.

Jeśli zechcesz napisać o czymś, o czym jeszcze na forum nie dyskutowano = > załóż NOWY WĄTEK.

3/ GALERIA to po prostu internetowa galeria obrazów, przede wszystkim zdjęć. W naszej galerii możesz nie tylko oglądać i wstawiać swoje zdjęcia (jeśli się zarejestrujesz) do wspólnych albumów tematycznych, ale także masz możliwość stworzenia własnej, autorskiej foto-galerii, albumu osobistego. Galeria Absolwentar została stworzona dzięki modułowi smf Aeva Media Gallery. Postaraliśmy się tak opisać proces tworzenia albumu i wstawiania zdjęć, aby było to maksymalnie łatwe. Jeśli jednak będziesz miał problemy, to odwiedź dział pomocy naszego forum lub zapytaj administratora.

4/ SALON ABSOLWENTÓW to dział literacki, przeznaczony na artykuły, wspomnienia, opowiadania, blogi i teksty publicystyczne naszych Autorów. Działa na bazie znanego skryptu Word Press, co umożliwia publikowanie tekstów opatrzonych obrazami. Publikacje mogą być komentowane bez rejestrowania się.

Share on Twitter! Digg this story! Del.icio.us Share on Facebook! Technorati Reddit StumbleUpon