WESOŁYCH ŚWIĄT
SŁONECZNEJ WIOSNY
Strony: 1 [2] 3 4 ... 18

19 Maj 2016 - Wyjazd do Niemiec z Wrocławia

Czy możecie mi polecić jakieś sprawdzone busy z Dolnego Śląska, którymi bez problemów będzie można dojechać do Niemiec?
Póki co natrafiłem wyłącznie na przewozy do Niemiec Legnica  i z tego co mi wiadomo busy w Multi Travel kursują z dużą częstotliwoś

17 Maj 2016 - Auto serwis w Białymstoku

Witajcie,
pytanie do forumowiczów: czy znacie jakiś sprawdzony auto serwis w Białymstoku który specjalizuje się w regeneracji turbin w audi a4?

04 Maj 2016 - Targi 50+

Sobota, 7. Maja - Azoty Arena - przy ul. Szafera, godz. 10-18. Wstęp wolny!
Pośród na jest wielu 50+. To dla nas! I świetny program! Mnie fascynuje (na razie teoretycznie) tai-chi, ale jabłko przy świetnej muzyce t

21 Kwi 2016 - Felix Mendelssohn-Bartholdy - znów w Szczecinie!

II Symfonia B-dur "Lobgesang" ("Hymny chwały"), Felix Mendelssohn-Bartholdy, Bazylika archikatedralna św. Jakuba, sobota, 23.04.2016 r. godz. 20.00. Wstęp wolny!
Symfonia napisana została w 1840 r. dla uczczenia czterechset

27 Lut 2016 - Sprzedam mieszkanie w Szczecinie

Jak w temacie, szczegóły w linku http://adresowo.pl/o/yz2phu

08 Sty 2016 - Choszczno koncert Orkiestra Wojskowa, dzieci i Chór Kameralny ZUT

Zapraszam na wysłuchanie kolęd, pastorałek i piosenek związanych z  Bożym Narodzeniem w niezwykłym wykonaniu i aranżacjach. Orkiestra dęta, soliści  wokalni i instrumentalni (od lat 6 do ...) i chór.  Będzie  pięknie!
Kościół pw. św. Jadwigi Królowej w Choszcznie, 10 styczni

01 Gru 2015 - Zmarł ś. p. prof. zw. dr hab. Krum Petkov

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 26 listopada 2015 roku zmarł ś. p. prof. zw. dr hab. Krum Petkov

Profesor Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Akademii Rolniczej w Szczecinie, ceniony naukowiec i wychowawca młodzieży akademickiej, kierownik Katedry Żywienia Zwierząt i Gospo

16 Mar 2015 - Koncert Muzyki Żydowskiej

Od 17 do 20 marca 2015 r. odbędą się szczecińskie Dni Kultury Żydowskiej Adlojada pod hasłem „Kultura i prawo”.
We wtorek 17 marca o godz. 18.00 w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego wspaniały koncert muzyki polskiej i żydowskiej. Wystąpi Chór Okręgowej Izby L

01 Mar 2015 - Z kart historii nieboszczki Akademii Rolniczej w Szczecinie - tom 5

;D ;D ;D ;D ;D
nowe zdjęcia sprzed 40 lat z RU SZSP i DS Arkona
W dawnych dobrych czasach kiedy to ludzie zachowywali się w miarę normalnie, a na AR działała jedynie słuszna SZSP a nikt nie słyszał jeszcze o styrop

17 Lut 2015 - [SPRZEDAM] Sprzęt do magazynu

Witam, sprzedam używany sprzęt do magazynu. Mam wiele regałów i półek metalowych. Do tego trochę narzędzi do cięcia drewna i metalu. Poza tym wózki widłowe firmy Promag - http://www.promag.pl/Wozki_elektryczne_paletowe,9385.html. W

29 Sty 2015 - Z kart historii nieboszczki Akademii Rolniczej w Szczecinie - tom 4

czyli jak to drzewiej bywało  :o
w marcu 1977 roku SZSP  ( jakby ktoś zapomniał Socjalistyczny Związek Studentów Polskich) zorganizował nad morzem w Wisełce w domu wczasowym zakładów drobiarskich
szkolenie dla ludzi zainteresowanych pracą, współpracą w ramach działalności SZSP.

15 Gru 2014 - Kolędy w SŁÓWIANINIE

W środę 16 XII o godz. 17, zapraszam na koncert kolęd w DK Słowianin. Będzie Orkiestra Wojskowa ze Szczecina (dyr. kpt. J. Michałko i Chór Kameralny ZUT (dyr. I. Wiśniewska-Salamon). Wstęp wolny.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 18

Salon Absolwentów proponuje:

Wed, 09 Apr 2014 14:48:40 +0000
W końcu maja 1904 roku Anna i jej młodszy brat Franciszek pomaszerowali na piechotę do Szreniawy... Po 80 latach Anna wspominała: właśnie ta wędrówka do nowego świata i nowe warunki życiowe zakończyły moje dzieciństwo. Na początku XXI wieku wieku Piotr Rochowski odtworzył przedwieczną wędrówkę i napisał w swoim blogu: Pod koniec marca 2014 roku stoję w Porąbce, być może w pobliżu miejsca, w którym pani Anna, wtedy dzieckiem jeszcze będąc, rozpoczęła swoją wędrówkę. [...] Sześć kilometrów z Porąbki do Szreniawy. Sześć kilometrów archetypowej wędrówki ze świata dzieciństwa w dorosłość… Warto przeczytać ten tekst
Thu, 26 May 2011 14:03:07 +0000
Stanisław Krzywicki na trwałe zapisał się w dziejach Szczecina, przede wszystkim jako długoletni dyrektor Książnicy Pomorskiej - człowiek, który starał się zrobić wiele, aby szczecińska biblioteka zdobyła poważanie w świecie bibliotekarzy i szerzej, „w ogóle” w świecie kultury. Dbał o powiększenie księgozbioru, starał się o zwrot woluminów, które ze Szczecina wywieziono. Pozostawił po sobie dobrą pamięć także w sercach swoich podwładnych.
Thu, 26 May 2011 13:56:21 +0000
Pan Stanisław twierdzi, że obejmując funkcję dyrektora Biblioteki Wojewódzkiej w Szczecinie (później przemianowanej na Książnicę Pomorską) miał dużo szczęścia. Ta zasłużona placówka kulturalna legitymuje się stuletnią działalnością i ma za sobą historyczne dokonania, także w ostatnim czasie. I wciąż są możliwości dla jej rozwoju.
Thu, 26 May 2011 13:49:48 +0000
Stanisław Krzywicki, urodzony 4.11.1933 r. w miejscowości Małowista (Podlasie, powiat sokulski). Historyk - bibliotekarz, starszy kustosz dyplomowany, działacz kultury. Studiował w Warszawie, ale swoje bogate życie poświęcił Szczecinowi i Książnicy Pomorskiej.
Sun, 08 May 2011 20:00:58 +0000
Jerzy Kuczyński, późniejszy wojewoda szczeciński, urodził się na Wileńszczyźnie. Jego samego i rodzinę dotknęły te same problemy, które mieli Polacy żyjący na Kresach w trudnych latach II wojny światowej i później: najpierw okupacje, a potem deportacje. Jednym ze sposobów uniknięcia wywózki na "Dalnyj Wostok" lub do innych miejsc przymusowej pracy w "kraju powszechnej szczęśliwości" było zaciągnięcie się do Armii Polskiej, potocznie nazywanej Armią generała Berlinga. Z nią można było dotrzeć do Polski. I do Szczecina.
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
26-09-2017, godz. 09:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Wybierz styl