WESOŁYCH ŚWIĄT
SŁONECZNEJ WIOSNY

Autor Wątek: SIMPLUS przegina  (Przeczytany 3656 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline woti

• rybak, ale nie tylko
  • Administrator
  • Ekspert
  • A ja na to: 10
  • Niech po mnie zostanie coś oprócz debetu.
    • absolwentar
SIMPLUS przegina
« dnia: 12-11-2009, godz. 12:51 »
Od jakiegoś czasu jestem atakowany SMSowym SPAMEM przez nr 7410 Simplusa. Mało, że to upier***we, to momentami ociera się o przestępczą próbę wyłudzenia. Bo jak zrozumieć SMS o treści:
"Do Pani/Pana z numeru *********. Kwota 300tys. zł przygotowana jest do odbioru. Czekamy na SMS ODBIÓR na 7410 (4,88zł z VAT). Nadawca 7410."
Przyznam się, że lekkomyślnie wysłałem im wcześniej 1 SMS - w TOTKA ma się małe szanse, ale przy dobrym humorze mozna "zainwestować" 2 zł w przypadek. Podobnie potraktowałem "grę losową" Simplusa... Czy jednak wyżej podana treść SMS'a nie sugeruje aby, że właśnie wygrałem? Czy mogę sodziewać się, że potwierdzając odbiór tego SMS'a dostanę "swoje" pieniądze", choćby to było tylko 3zł, a nie 300tys.?
A może trzeba takiego SMS'a zgłosić do prokuratury jako OSZUSTWO?
Absolwenci - łączcie się!

Offline Nolt

• Administrator
  • Przyjaciel
  • A ja na to: 0
    • Wizzi
Odp: SIMPLUS przegina
« Odpowiedź #1 dnia: 12-11-2009, godz. 18:30 »
http://loteriaplusa.pl/zasady-udzialu

Widać interesowała Cie loteria Plus'a :) Jeśli nie to ktoś Cie do niej zaprosił.
Aby wyłączyć te powiadomienia wyślij SMS na bezpłatny nr 8010 o treści STOP :)

btw. http://loteriaplusa.pl/Regulamin_Loteria_Plusa.pdf §3 pkt. 18

Offline woti

• rybak, ale nie tylko
  • Administrator
  • Ekspert
    • absolwentar
« Odpowiedź #2 dnia: 12-11-2009, godz. 19:38 »
OKI = zaraz im to wyślę. Ale, kurna, widać jakoś slabo szukałem.
Nikt (o ile wiem, mnie do tej "zabawy" nie zapraszał, a w każdym razie niekt nie przyznaje się).
Tym niemniej, jak normalny człek ma rozumieć takie teksty, które otrzymałem dzisiejszego wieczoru:
1/ Apelujemy do właściciela numeru ******* o wysłanie sms AUTO na nr 7410. ALFA ROMEO za 130tys zl CZEKA! masz 45min (4,88zl z VAT)
- ta, czeka to nienasycone gardło PLUSA!
2/ Tu KIEROWNIK KOMISJI NAGRÓD LOTERII. Posiadacz numeru ******** proszony o wyslanie sms KASA na 7410. Czeka oficjalne zawiadomienie! (4,88zl z VAT)
- i żeby to choć przysłali PRAWDZIWE zawiadomienie, np. o treści: "A figa! Nic nie wygrałeś!" - ale nie, oni na pewno znów każą wrzucić 4,88 z VAT...
3/ Tu Komisja Nagród Loterii PLUS. Wzywamy posiadacza numeru ******* do wyslania sms ODBIOR na 7410 Protokol wydania nagrod czeka na wlasciciela (4,88zl z VAT)
- no, żeby choć te obiecane wyżej 4,88 zł z VAT przysłali... FIGA! KANT! WYŁUDZANIE!
I jeszcze jedno - wraz z przysłaniem sms'a "zachęcającego" do udziału w loterii NIE jest przysyłany regulamin. A treść tego, który przeczytałem wydaje mi się nieco skomplikowana jak na "zwykłą" loterię. Wiem, że prawnicy PLUSA wiedzą, jak "toto" zorganizować, żeby pod paragraf o wyłudzeniach nie podpaść, ale - CZY TO JEST ETYCZNE?!
-------------------
Na poważnie zaś: Nolt jakoś ten regulamin znalazł. Jakieś 2 tygodnie temu szukałem i nie znalazłem - musi jestem mniej bystry... A ci, ktorzy nie maja dostępu do netu? Znam ludzi starszych od siebie - i też są bombardowani tymi OSZUKAŃCZYMI sms'ami. Jak tak dalej pójdzie, to z PLUS'a zrezygnuję i jeszcze całą rodzinę + znajomych zniechęcę. Bo, cokolwiek prawnicy o tym mówią - TO JEST PROCEDER WYŁUDZANIA! Komunikaty niemal dosłownie obiecują choćby wynik losowania, ale w rzeczywistości zamiast DOWOLNEGO wyniku przysyłane jest kolejne "WEZWANIE" do wysłania nienasyconemu smoko(plusowi)-MINUSOWI złotóweczek. Przynajmniej tak to widzę.
I niech ja znajde tego, który mój numer "sprzedał" do loterii... No, nie, tu jednak przsadzam - jeden raz każdy zagrać może. I tylko żeby nie te późniejsze OSZUKAŃCZE komunikaty...
« Ostatnia zmiana: 12-11-2009, godz. 19:50 przez: woti »

Offline Nolt

• Administrator
  • Przyjaciel
    • Wizzi
« Odpowiedź #3 dnia: 12-11-2009, godz. 22:24 »
Bardzo negatywnie podchodzisz do całej sprawy, rozumiem że denerwuje Cię ilość wysłanych SMS. Pamiętaj iż zawsze możesz skontaktować się z 2601 (1.95zł za całe połączenie w abonament lub 0,95zł w MIX i Simplus) i zapytać dlaczego otrzymujesz te SMS i jak je zablokować.
Apelujemy do właściciela numeru ******* o wysłanie sms AUTO na nr 7410. ALFA ROMEO za 130tys zl CZEKA! masz 45min (4,88zl z VAT)
Nikt w tym SMS nie nakłania Cię do jego wysłania, jakbyś przeczytał regulamin lub znał zasady tego konkursu wiedziałbyś iż każdy wysłany SMS to oddzielny los (dodatkowo losy otrzymujesz, przedłużając umowę, doładowując MIX itd.)
Chcę napisać iż nie tylko ty masz problemy z tymi SMSami (może odrobinę PLUS przesadza z wysyłaniem ich)... Ale jeśli możesz wygrać codziennie samochód, a w weekend mieszkanie...

PS. jeszcze raz zalecam, przeczytanie regulaminu, a szczególnie pkt. dot. sposobu odbierania nagród i jak PLUS kontaktuje się z wylosowanymi osobami.

Cytat: woti
Bo, cokolwiek prawnicy o tym mówią - TO JEST PROCEDER WYŁUDZANIA! Komunikaty niemal dosłownie obiecują choćby wynik losowania, ale w rzeczywistości zamiast DOWOLNEGO wyniku przysyłane jest kolejne "WEZWANIE" do wysłania nienasyconemu smoko(plusowi)-MINUSOWI złotóweczek.
Jeśli ktoś Ci każe skoczyć przez okno lub podpalić sobie głowę robisz to? (ironia) Nikt nikogo do niczego nie nakłania, a także nikt nikomu nic nie obiecuje w tych SMS'ach... Chcę dodać iż sam mam w tel w PLUS i jakoś nie mam problemu z tymi SMS'ami... Natomiast jeśli chodzi o tych staruszków... wierz mi... jeśli sam tego nie uaktywniłeś/lub ktoś zrobił to za Ciebie (pomyłka przysłowiowego kowalskiego który wysyłał SMS dla znajomego i pomylił nr) SMS'a od sieci nie otrzymasz ot tak.

Offline woti

• rybak, ale nie tylko
  • Administrator
  • Ekspert
    • absolwentar
« Odpowiedź #4 dnia: 13-11-2009, godz. 11:10 »
Nolt - Ty jesteś bardzo spokojny Gość :) Pewnie, że nikt mnie nie zmusza, że moge wyłączyć (czemu jeszcze tego nie zrobiłem! - jakiś masochizm chyba  8)) i wiem też, że nikt niczego nie rozdaje darmo. Ale wkurza mnie np. teraz właśnie otrzymany sms (cytuję z pamięci, bo od razu skasowałem):
"Użytkownik.... zgłoś się na numer... otrzymasz bardzo miły PREZENT..."
Jestem pewny, że tym prezentem byłoby kolejnych x losów na loterii.
PS. Jako stały czytelnik WPROST czytałem ten artykuł "w realu". Naprawdę ciekawa lektura: http://www.wprost.pl/ar/167515/Jak-wygrywac-konkursy/

Offline Nolt

• Administrator
  • Przyjaciel
    • Wizzi
« Odpowiedź #5 dnia: 14-11-2009, godz. 11:45 »
Nolt - Ty jesteś bardzo spokojny Gość :)
hahaha :P musze być. Na codzień spotykam różnych klientów i każdy musi być traktowany indywidualnie :P

Offline woti

• rybak, ale nie tylko
  • Administrator
  • Ekspert
    • absolwentar
« Odpowiedź #6 dnia: 16-11-2009, godz. 08:55 »
"Tu Komisja Nagród Pieniężnych. Wzywamy posiadacza numeru ******** do wyslania sms TERAZ na 7410. Protokol wydania nagrod czeka na wlasciciela (4,88zl z VAT)."
Zacytowałem dosłownie, włącznie z brakiem polskich znaków diakrytycznych. Dostałem to wczoraj, po raz kolejny. Tydzień temu na taki odpowiedzialem. Oczywiście przyslali zaproszenie do dalszej gry. TERAZ nie odpowoedziałem, ale zachowałem, aby tu opublikować. Ładnie się bawią, czyż nie?
-------------------
PS. Jeśli chodzi o tygodnik WPROST to ponoć ma kłopoty finansowe i "chce się sprzedać". Może lepiej niech zorganizują "loterię"?

Offline Nolt

• Administrator
  • Przyjaciel
    • Wizzi
« Odpowiedź #7 dnia: 21-11-2009, godz. 02:14 »
Chodzi o tygodnik wprost czy plus? Bo moim zdaniem obie firmy nie muszą się sprzedawać, mają kasy wystarczające ilości... Nie to co np. play które dokłada do własnego biznesu bo korzyści z tego żadnych a klientów zamiast zdobywać to ojjj obym nie przesadził ubywa  ::)

Offline woti

• rybak, ale nie tylko
  • Administrator
  • Ekspert
    • absolwentar
« Odpowiedź #8 dnia: 21-11-2009, godz. 10:14 »
Słyszałem o tygodniku WPROST

Offline ZenobiKenobi

• Przyjaciel
  • **
  • ABSOLWENTAR moim forum
« Odpowiedź #9 dnia: 25-10-2016, godz. 15:09 »
Natrętne telefoniczne reklamy z roku na rok się nasilają...