WESOŁYCH ŚWIĄT
SŁONECZNEJ WIOSNY

Autor Wątek: Koncert "Zespołu Piosenki Naiwnej"  (Przeczytany 1359 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hania_Z

• Redaktor
  • Aktywista
  • A ja na to: 1
Koncert "Zespołu Piosenki Naiwnej"
« dnia: 19-05-2010, godz. 09:13 »
Za Polskim Radiem Szczecin podaję poniższą informację. Od siebie dodam, że byłam w ubiegłym roku na koncercie tego zjawiskowego zespołu. Wzruszenia murowane. Warto zatrzymać się na chwilę i ujrzeć to co najważniejsze...

Zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu Zespołu Piosenki Naiwnej. Na scenie studia koncertowego wystąpią niepełnosprawni intelektualnie muzycy. Koncertom zespołu towarzyszy duży ładunek nieskrywanych emocji. Tak będzie i tym razem...
5 lat minęło od pierwszego publicznego występu wiosną 2005 r. w Klubie 13 Muz, promującego debiutancką płytę zespołu pn ”Po tamtej stronie” pomyślaną jako dokumentalną rejestrację słabnących z wiekiem wykonawców. Nagrania płyty dokonał w swoim domowym „studio” znany szczeciński gitarzysta bossanovowy Irek Leciejewski, przyjaciel zespołu. Dzięki jego determinacji udało się nagrać głosy niepełnosprawnych solistów: Iwony Dzik, Marka Leperta, Grażyny Rosik i dograć powtórnie partie instrumentalne do piosenek wykonywanych przez nich od lat w gronie przyjaciół ze szczecińskich wspólnot międzynarodowego ruchu „Wiara i Światło”.

W roku 2006 już jako Zespół Piosenki Naiwnej wystąpili z kolejnym dużym koncertem w Galerii OFFicyna rekomendując drugą – już własną - autorską płytę „Mam dużo czasu” nagraną w wynajętym studio Marka Kabacińskiego. Po gorącym przyjęciu przez publiczność Zespół uwierzył w sens kontynuowania dalszych występów. Zdążył zagrać koncert kolęd z Rodziną Pospieszalskich (2008). Wystąpił na Zamku Ks. Pomorskich w pamiętnych koncertach: „Zespół Piosenki Naiwnej i jego goście” (w ramach sympozjum „Silny potrzebuje słabego”- zarejestrowany na płycie! - 2008 u boku m.in. Eli Adamiak, Jacka Kleyffa, Ryszarda Leoszewskiego, Olka Różanka), „Zaproście mnie do stołu” (w ramach sympozjum „Za darmo nie na darmo”- zarejestrowany na DVD - 2009 u boku m.in. Eli Wojnowskiej , Do Góry Dnem, O Niebo Lepiej)

Zespół ma na swoim koncie koncerty m.in. w zakładzie karnym, szkole Montessori k./Prenzlau, kościele u o. Dominikanów. Życie przerosło marzenia członków zespołu. Obok wspomnianych solistów z Zespołem mieli przyjemność występować krócej lub dłużej: Irek Leciejewski, Paweł Nowak, Ola Jokusz, Krzyś Garbarski, Mariusz Panasiuk, Marcin Olkowski, Radek, Marcin, Radek oraz Marek Dorożyński i Arkadiusz Więcko - założyciele Zespołu Piosenki Naiwnej.

Spotkanie na scenie „słabych” z „silnymi” przynosi za każdy razem szereg zaskakujących emocji obydwu stronom. Zarówno ONI - mistrzowie w osiąganiu bliskości jak i MY - obciążeni wygórowanymi oczekiwaniami odkrywamy nieustannie, że potrzebujemy siebie nawzajem...

24.05.2010 / godzina 18:00 / Polskie Radio Szczecin, Studio im. Jana Szyrockiego / wstęp wolny / Patronat medialny: PR Szczecin, Agencja Reklamowa „Oskar Wegener” / Producent nagrania: Fundacja Dom Rodzinny w Łysogórkach

www.fundacja-dom-rodzinny.org.pl