WESOŁYCH ŚWIĄT
SŁONECZNEJ WIOSNY

Autor Wątek: Co robimy teraz - czym się zajmujemy?  (Przeczytany 4853 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RychO

• Administrator
  • Mistrz
  • A ja na to: 1
    • http://www.rybacy.org.pl
Co robimy teraz - czym się zajmujemy?
« dnia: 27-11-2009, godz. 14:06 »
Na starym forum był sobie taki wątek: http://www.bk.ar.szczecin.pl/forum/viewtopic.php?t=73
« Ostatnia zmiana: 27-11-2009, godz. 14:08 przez: RychO »

Offline woti

• rybak, ale nie tylko
  • Administrator
  • Ekspert
  • A ja na to: 10
  • Niech po mnie zostanie coś oprócz debetu.
    • absolwentar
Odp: Co robimy teraz - czym się zajmujemy?
« Odpowiedź #1 dnia: 27-11-2009, godz. 18:03 »
Myślę, że czasem JEST sensowne przywoływanie starych wątków (=ze starego forum), ale może też warto tu i teraz, od razu wpisać, o co biega? Bo tak nie bardzo wiadomo, czy odwołanie ma zachęcic do wypowiedzi na starym forum (a przecie sam zamknąłeś).... Zatem wykonam, co uważam za sensowne w podobnej sytuacji = wkleję stare wypowiedzi (te na temat):
-------------------------------
1/jarciu napisał:
Po ukonczeniu (1986) AR (rolny) wystartowalem swoj business - wydawnictwo (kalendarze, krzyzowki). Potem proby kilku innych az w koncu w 1993 wyladowalem w USA.
Ostatnie 7 lat pracuje dla jednej firmy LSI Corporation (lsi.com) jako inzynier jakosci.
Jakos nigdy praca zawodowa sie nie zeszla a wyksztalceniem.
Czy byly te lata na uczelni zmarnowane? Tak i nie!
Wyksztalcenie nawet, jesli nigdy nie uzyte, daje "oglade", przyjaznie itp.
Nistety zadnych (prawie) przjazni nie pozostalo. Dlatego kiedy znalazlem AR strone poziom adrenalinki sie podniosl.
Pozdrawiam serdecznie?
Jarciu
----------------------------------------
2/ mkalisz:
Witam - ciekawy temat. Ja po studiach przez 15 lat pracowałem w cukrowniach w okolicach Konina. Zajmowałem się organizacją, reorganizacją i restrukturyzacją gospodarki surowcowej - najogólniej ujmując - do czasu aż mnie zrestrukturyzowano. "Kto mieczem wojuje - od miecza ginie" - mówi przysłowie. Obecnie pracuję w nowopowstałej firmie zaopatrzenia rolnictwa Agrokon w Koninie. Zajmuję się rozwojem firmy. Z mechanizacją rolnictwa to mam do czynienia - tylko na własnej działce.
------------------------------------------
3/ MarekMilosz:
Po magisterce i wojsku rozpocząłem pracę w "Odrze " na trawlerach. W 1994 porzuciłem morze (urodził nam się syn) i osiadłem w fabryce konserw rybnych.
---------------------------------
4/ HannaZielińska:
Po ukończeniu zootechniki rozpoczęłam pracę w Rolniczej Spóldzielni Produkcyjnej "Nad Odrą" w Ustowie. Pracowałam jako zootechnik. Następnie podjęłam pracę na uczelni i z przerwami kontynuuję ją do dziś. Przeszłam przez różne działy i teraz zajmuję się przygotowaniem do wejścia na rynek pracy studentów i absolwentów naszej Akademii.
Tak więc od zwierząt do człowieka, tak mogę krótko podsumować moje losy zawodowe.
---------------------------------
5/ Gunia:
marzyłam o pracy w ZOO zaczynając studia na Wydziale Ogólnorolnym - a pracuję w szkole. Uczę hotelarzy i techników gastronomii przedmiotów zawodowych i informatyki (!!), jestem też egzaminatorem.
Nie bardzo to związane z kierunkiem studiów - ale tak mi się w życiu poprzewracało - długo by opowiadać.
-----------------------------
6/ Waldi:
Witam jak sam zaproponowałem temat , zacznę od siebie. Jako rencista współpracuję z Towarzystwem Ubezpieczeniowym w zakresie ubezpieczeń majątkowych i życiowych . A od niedawna jedna z kancelarii prosiła mnie o pomoc w porządkowaniu dokumentacji, co czynię do dzisiaj. Z rybami pozostał tylko kontakt w sklepie , przy ich kupowaniu. Czym zajmują się inni po studiach może sie tutaj dowiemy?
-------------------------
PS. 1/ Po pierwsze widać, żem roztrzepany, bo wypowiedzi przytoczyłem od konca.
2/ Moglibyście czasem mnie wspomóc - chcby właśnie przenosząc co ciekawsze wątki w powyższy sposób (skoro niemożliwe jest już przeniesienie starej bazy sql). Uwazam ze to byłaby bardzo cenna robota - wyobraźnia podpowiada mi, że takie prace w przyszłości DOCENIMY WSZYSCY :)
3/ Oczywiście, po takiej pracy redakcyjnej SENSOWNE jest podanie miejsca, skąd cytaty wklejono = linku do stosownego wątku.
« Ostatnia zmiana: 27-11-2009, godz. 18:08 przez: woti »
Absolwenci - łączcie się!

Offline woti

• rybak, ale nie tylko
  • Administrator
  • Ekspert
  • A ja na to: 10
  • Niech po mnie zostanie coś oprócz debetu.
    • absolwentar
« Odpowiedź #2 dnia: 27-11-2009, godz. 18:07 »
O sobie nie lubie pisać. Może dlatego, że choc przez cale studia solidnie przygotowywałem sie do "pasienia ryb w stawach" i rybołówstwa na jeziorach - to wiele zdarzeń i kilku ludzi stanęło w poprzek moim planom i marzeniom. Skończyłem, skromnie rzecz nazywająć, jako "urzednik państwowy" na przedwczesnej rencie/emeryturze. Jedyne, co sobie w tej sytuacji cenię, to wolność - możliwość wykonywania prac, które uważam za potrzebne. Ot, chocby jak ta właśnie = budowanie platformy porozumienia NIE TYLKO absolwentów AR. Oby moja wiara, że to ma sens, znalazła potwierdzenie w przyszłości...
Absolwenci - łączcie się!

Offline angram

• Przyjaciel
  • **
  • A ja na to: 3
    • Wauzihilfe
« Odpowiedź #3 dnia: 27-10-2011, godz. 11:45 »
nie wiem czy na tym forum byl juz ten watek "co teraz czytamy", jak nie, to prosze o zalozenie, sama nie zakladam, bo nie chce powtarzac tematow

a mianowicie polecam ksiazke, pierwsza ksiazke poznanianki Iwony Walczak pt. "Nagie Mysli", ksiazka doskonala, czyta sie jednym tchem, no i co dla mnie bardzo wazne, Iwona pokazala, ze po piecdziesiatce tez mozna :D to bedzie wielki hit!

a w temacie, co teraz robimy, ano mnie sie spodobala znowu instytucja malzenska i wyszlam sobie za maz, a co! :D

czym tez pokazalam, ze niekoniecznie trzeba sie kurczowo trzymac jednego chlopa i mozna najprawdziwsza milosc oraz najprawdziwsze szczescie znalezc tez po piecdziesiatce! :D

tak szczesliwa w calym, moim zyciu nie bylam!!! :D

Offline Emilio

• Przyjaciel
  • **
  • A ja na to: 0
  • ABSOLWENTAR moim forum
« Odpowiedź #4 dnia: 15-11-2015, godz. 17:08 »
Ja dziś poza pracą zawodową skupiam się na pracy w ogrodzie. Poza kwiatami, sadzę warzywa i drzewka owocowe, przy czym podaję im nawozy z http://www.zrjagro.pl/, dzięki czemu pięknie rosną i sprawiają, że jestem z nich bardzo dumna.

Offline MateuszN

• Sympatyk
  • *
  • ABSOLWENTAR moim forum
    • Rachunkowość Gabor
« Odpowiedź #5 dnia: 04-03-2016, godz. 11:54 »
Ja o dziwo zmieniłem swoje zainteresowania i zacząłem się zajmować rachunkowością w jednym z biur księgowych. Choć na początku ciężko jest ogarnąć tematy podatkowe, ale z czasem napiera się sprytu, wiedzy i następnie już z górki :)

Offline staszek29

• Sympatyk
  • *
  • ABSOLWENTAR moim forum
« Odpowiedź #6 dnia: 03-05-2016, godz. 20:07 »
ja zajmuję się marketingiem i w wolnym czasie jeżdżę sporo na rowerze - od niedawna prowadzę blog rowerowy. Generalnie nie narzekam na zdrowie i brak zajęcia.